Mõtled, milline font sobiks Sinu brändile/ettevõttele?
Siit leiad 10 parimat Google fonti veebilehele (trükistele, sotsiaal meedia postitustesse jne). 1. The Droid
Droid Sans, Droid Sans Mono ja Droid Serif on kolm suurepärast fonti, mida saab kasutada Arial, Verdana ja Georgia asendajana. Droidi perekond loodi 2006. aastal ainsa eesmärgiga pakkuda veebidisaineritele kvaliteetset fonti, mis muudab sisu lugemise mobiilseadmetes mugavaks.
2. Lobster
Lobster on suurepärane valik pealkirjade jaoks, kuna see on julge ja ilus ning jääb hästi loetav. Sobib väga hästi Droid Sansi põhitekstiga.
3. Vollkorn
Vollkorn on vaikne ja tagasihoidlik font, see sobib hästi igapäevase sisu kirjutamise jaoks. Tumedate ja paksude serifidega näeb see font suurepärane välja isegi väikese suurusega. See on tavalises paksus (normal+bold) kirjas ning see sobib häsi sisu ja pealkirjade jaoks (nii trükis kui ka veebis).
4. Bree Serif
Bree elegantne välimus on viinud selle kohese eduni. See on lõbus, püstine kaldkirjas serif-font, mida saab kasutada pealkirjade jaoks. Sisutekstide fontiks sobib Bree kaaslaseks Lato.
5. Cabin
Cabin on puhas ja kaasaegne font, millel on kaheksa stiili: tavaline, keskmine, poolpaks ja paks, millest igaühel on vastav kaldkiri. See on isikupärane ja sobib suurepäraselt pealkirjade ja sisutekstide jaoks.
6. Lora
Lora on elegantne serif-font, mis on saadaval neljas stiilis. See on optimeeritud ekraani vaatamiseks, kuid see font töötab suurepäraselt ka prindituna ja koos Istok Web fontiga.
7. Cookie
Cookie põhineb pintslikalligraafial, mis meenutab 1950. aastate reklaame ja pin-up plakateid. See lihtne ja loetav vanaaegse välimusega font, mis sobib suurepäraselt pealkirjade jaoks, annab veebisaitidele armsa ja dekoratiivse ilme.
8. Playfair Display
Sobib hästi pealkirjadeks. Lühikeste suurtähtedega, mis on väiketähtedega võrreldes vaid veidi suuremad. Playfair Display sobib kokku Georgia sisutekstiga. Sobib ka juhtudel, kui on vaja lehel ruumi kokku hoida.
9. Montserrat
Montserrat sai inspiratsiooni vanadest plakatitest ja siltidest.
10. Ubuntu
Ubuntu fondiperekond sisaldab mitmeid sans serif fonte, mis keskenduvad selgusele ja juurdepääsetavusele mobiilseadmetes. Seda saab kasutada nii pealkirjade kui ka sisuteksti jaoks. Saadaval mitmes keeles.